< Späť

Chcete byť úspešní a bohatí? Musíte robiť toto!

“Keď sa pozeráme na úspešné osobnosti, vidíme len slávu a obdiv okolo nich. Nikto nevidí všetky obety, ktoré museli priniesť, aby to dosiahli.“ – Vaibhav Shah

Kevin Kruse nedávno vyspovedal asi dve stovky výnimočne úspešných ľudí (miliardárov, olympionikov, podnikateľov). To, čo ho zaujímalo najviac, bolo aké je hlavné tajomstvo ich produktivity. Niektoré odpovede ponúkajú naozaj zaujímavé a podnetné myšlienky.

Toto sú zvyky, ktoré vyniesli najúspešnejších ľudí na vrchol:

Úspešní ľudia svoj čas organizujú na minúty, nie na hodiny. Väčšina z nás si pri plánovaní úloh rozdelí deň na hodiny. Úspešní ľudia vedia, že nič nie je na svete cennejšie než čas. Každá minúta sa dá využiť.

Naučili sa sebadisciplíne. Vedia si na seba ušiť pascu tak, aby nemohli podvádzať. Vedia predpovedať, čo im v budúcnosti môže narušiť plány.

Nosia so sebou všade poznámkový blok. Každú myšlienku, nápad, poznámku si zapíšte, aby ste sa k nej mohli neskôr vrátiť. Skvelé myšlienky môžu vzniknúť aj po ceste do práce, v šatni po futbale, v bare s priateľmi…. Takto nestratíte žiadnu z nich.

Venujú sa vybavovaniu e-mailov len v istý obmedzený čas denne. Sústavné kontrolovanie správ a emailov narušuje sústredenie a produktivitu práce oveľa viac, než si myslíte.Vyhraďte si určitý obmedzený čas, kedy odpoviete na emaily, správy a telefonáty a potom sa zase venujte svojej práci.

Vyhýbajú sa pracovným osobným stretnutiam. Snažte sa všetko vybaviť písomne alebo telefonicky, pokiaľ je to možné. Mark Cuban povedal „Prijímajte osobné stretnutia, len ak sa vám niekto chystá vypísať šek.“ Pracovné schôdzky zaberajú veľa času, začínajú neskoro, končia ešte neskôr. Ak musíte ísť na pracovné stretnutie, pokúste sa ho udržať krátke a k veci.

Neboja sa odmietnuť. Deň má len 1440 minút. Ak budete strácať čas s ľuďmi, ktorí nie sú dosť odhodlaní, nevedia, premýšľajú, váhajú…. stratíte veľa času. Ak máte kvôli niečomu stratiť drahocenný čas, radšej odmietnite.

Poznajú pravidlo 80/20, známe aj ako Paretov princíp. 80% výsledkov pramení z 20% príčin. V praxi to znamená, že musíte odhaliť práve to malé percento aktivít, ktoré prinášajú najväčšie výsledky a sústrediť sa práve na ne.

Keď niečo začnú, tak to hneď aj dokončia. Koľkokrát ste si prečítali email a potom ste odložili odpoveď na neskôr? Úspešní ľudia nič dôležité neodkladajú, vybavia to hneď, aby sa tým viac nemuseli zaoberať a mohli sa sústrediť na ďalšie veci.

Majú svoj ranný rituál, ktorým začnú produktívny deň. Naštartujú svoje telo a myseľ. Pre niektorých to je ranné cvičenie, yóga, zdravé raňajky, káva, ranné správy… Nájdite si svoj rituál, ktorý vám umožní dobre začať deň.

Alfa a omega je dostatok energie. Nevynechávajte jedlo, nezanedbávajte spánok, myslite aj na občasné prestávky a oddych. Bez dostatku energie vám ani najdokonalejšia organizácia času nepomôže.

 

Zdroj: zaujimavosti.net

Foto: pixabay.comprihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO