< Späť

Chcete byť zdravší? Stačí vám 5 minút a uterák!

Japonská doktorka objavila jedinečnú metódu ako schudnúť a zároveň posilniť telo. Potrebujete na to len uterák a 5 minút vášho času.

 Známej japonskej doktorke Toshiki Fukutsudziovej trvalo 10 rokov kým vyvinula metódu na odstránenie bolestí chrbta a panvy. Svojim pacientom chcela dopomôcť k správnemu držaniu tela a k posilneniu brušných svaloch a chrbta.

Teraz sa jej to konečne podarilo, a dokonca lepšie, ako predpokladala. Doktorka totiž prišla na spôsob, vďaka ktorému pacienti nie len posilňujú svoju chrbticu, ale navyše aj chudnú. Ide o jednoduchý cvik, ktorý okrem iného aj redukuje tuk v oblasti pása. Najlepšie na tom však je, že táto revolučná metóda chudnutia vám denne nezaberie viac ako 5 minút a jediné, čo k nej potrebujete, je uterák.

A tu je návod ako na to:

Uterák stočte do pevnej rolky a obviažte ho stuhou, gumičkou alebo špagátikom, aby sa neroztočil. Potom si ľahnite na rovný a tvrdý povrch, najlepšie na zem. Posteľ ani gauč v tomto prípade nie sú vhodné, pretože sú príliš mäkké. Stočeným uterákom si podložte chrbát v mieste, kde sa chrbtica kriví (teda zhruba do oblasti krížov). Nohy roztiahnite približne na šírku ramien, ale špičky nasmerujte k sebe. Vyrovnané ruky dajte nad hlavu dlaňami k zemi. V Tejto polohe zotrvajte 5 minút.

Lepšie výsledky dosiahnete, ak budete cvik opakovať trikrát denne, vždy po dobu 5 minút. Pre začiatočníkov môže byť toto cvičenie spočiatku náročné a bolestivé, no po každom jeho opakovaní sa bolesť zmierni, až napokon celkom ustúpi. Účinky by sa mali dostaviť už po niekoľkých týždňoch. Chrbtica by sa mala spevniť a zbaviť by ste sa mali aj nadbytočného tuku v páse.

Táto nová metóda na chudnutie a spevnenie tela sa môže zdať ako príliš jednoduchá a možno neefektívna, ale podľa doktorky Fukutsudziovej je pri jej správnom prevedení a pravidelnom opakovaní naozaj účinná. Vyskúšajte! 🙂

Zdroj: dobrenoviny.sk

Foto: pixabay.com

 prihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO