< Späť

Neuveriteľné! Tento zemiak stojí milión Eur.

Vkus niektorých zberateľov, ale aj umelcov, je naozaj netradičný. Tento prípad je však naozaj výnimočný. To, čo je na ňom vyobrazené, sa predalo za závratnú sumu.

Súkromný zberateľ kúpil portrétnu fotografiu zemiaka za 750-tisíc libier (takmer milión eur) od Kevina Aboscha (46). Abosch je fotograf, ktorý postavil svoju povesť na portrétoch bohatých a slávnych. Celý obchod začal úplne nečakane, keď pozval k sebe na večeru jedného anonymného podnikateľa. Ten vtedy prvýkrát zazrel obraz, uvádza Daily Mail.

Fotograf sa najskôr priznal, že suma, ktorú dostal za obraz zemiaka, bola doteraz najvyššia, akú vôbec za nejaký obraz kedy dostal. „Nie je to prvýkrát, čo si niekto kúpil umenie, ktoré videl visieť u mňa na stene.“povedal pre The Sunday Times. „Dali sme si dva poháriky vína a on povedal: Naozaj sa mi páči,“ potom si dali ďalšie dva poháre vína a podnikateľ zahlásil: „Chcem ho.“ Obchod bol na svete a o dva týždne stanovili aj cenu.

Fotografiu si pomenoval Zemiak#345. „Kevin sa obrazu teší, má rád všetko, čo je iné a odlišuje sa a pritom je to hneď ľahko identifikovateľné.“  Ako hovorí autor, zemiakov nafotil už mnoho, ale tento je jeden z jeho favoritov. Sú na ňom nečistoty a je vyobrazený na čiernom pozadí.

Medzi jeho ostatné diela patria aj portréty bohatých a slávnych. Jeho predchádzajúcimi klientmi boli aj manažéri Silicon Valley – ako Sheryl Sandberg a Zack Sims, rovnako ako herci a hudobníci vrátane Dustina Hoffmana, Johnnyho Deppa, Boba Geldofa a Yoko Ono.

Zdroj: pluska.sk

Foto: pluska.skprihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO