< Späť

Tajomstvo úspešného vianočného hitu Last Christmas od Wham!

Písal sa roku 1984 keď dvojica George Michael a Andrew Ridgeley, známa ako kapela Wham, nahrali pesničku Last Christmas. Napísal ju sám Geroge Michael a zároveň ju aj sám produkoval. Stala sa najpredávanejším singlom vo Veľkej Británii, no hitparádu nikdy nevyhrala.

Last Christmas sa pravidelne objavuje vo svetových rebríčkoch, nedávno sa dokonca vrátila do britskej dvadsiatky najlepších skladieb a na britskom iTunes sa vyšplhala na desiate miesto.

Skladba, ktorou sa pre mnohých začínajú Vianoce, to aj napriek úspechu a obľúbenosti u fanúšikov po celom svete na vrchol britskej hitparády nikdy nedotiahla. Dokonca ani v roku svojho vydania. Michaela a Ridgeleyho vtedy predbehli ich kolegovia z kapely Frankie Goes To Hollywood so svojim megahitom The Power of Love.  A keď už sa zdalo, že by predsa len mohli kraľovať svetovým rebríčkom, ľudia dali prednosť charitatívnemu songu Do They Know It’s Christmas? Tú na pozvanie Boba Geldofa naspievali desiatky známych osobností, vrátane George Michaela. Zarobené peniaze potom zamierili do Etiópie, ktorá bojuje s hladomorom.

K hitu Last Christmas však vznikol aj legendárny videoklip. V ňom se partia kamarátov vracia na chatu v horách, aby tam oslávila sviatky. Hlavným hrdinom sa pod vianočným stromčekom opäť vracajú spomienky na nešťastnú lásku, rozchod a zlomené srdcia. V hlavnej úlohe je sám George Michael, jeho soka v láske si zahral kolega z dua Andrew Ridgeley.

Zdroj: wikipedia, idnes.cz

Foto: internet

 prihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO