< Späť

Vyše tretina Slovákov počíta budúci rok s vyšším platom

Do ďalšieho roku idú ľudia nielen s predsavzatiami čo na sebe chcú zmeniť, ale aj s očakávaniami, trebárs ako bude vyzerať ich životná úroveň.

Slováci sú zrejme veční pesimisti. Kým slovenskej ekonomike sa darí a ekonómovia avizujú rast životnej úrovne s vyššími platmi a stabilnými cenami, bežní ľudia to vidia inak.

Sedem z desiatich Slovákov očakáva, že sa im v roku 2016 zvýšia mesačné výdavky na bežný chod domácností, teda na nákup potravín, platenie energií, nájmu či služieb.  Na pokrytie všetkých nutných nákladov by aktuálne 60 % ľudí potrebovalo mesačne navyše zarobiť sumu do 200 eur. Na väčšie výdavky, napr. kúpu chladničky či rekonštrukciu bytu si v nasledujúcich 12 mesiacoch plánuje zobrať pôžičku štvrtina Slovákov. Zistil to prieskum pre spoločnosť Home Credit.

Ekonómovia to však vidia na budúci rok optimisticky v otázke rastu platov aj keď ľudia tomu príliš neveria. Len o niečo viac ako tretina Slovákov totiž ráta s budúcoročným zvýšením platu. Väčšina z nich pritom nemá prehnané nároky, pretože počítajú s prilepšením o maximálne 40 eur. Podľa odborníkov je ale reálny aj výraznejší rast platov

 

Zdroj: teraz.sk, TASR

Foto: pixabay.comprihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO