< Späť

Žiadna chémia! Obchod s potraviny povedal „NIE“ výrobkom, ktoré nie sú bio

Sieť predajní s potravinami sa rozhodla pre úžasnú vec. Skoncuje s pesticídmi a predajom potravín, ktoré sú umelé alebo obsahujú chemické látky. Čomu vďačíme za toto rozhodnutie?

Žiadna chémia

Sieť obchodov Aldi sa rozrástla po celej Európe a čoskoro bude expandovať aj do Ameriky. A hoci potravinárskych predajní je mnoho, svojím aktuálnym rozhodnutím môže ísť ostatným skvelým príkladom. Rozhodli sa zakázať pesticídy a pozorne analyzovať distribútorov, od ktorých produkty nakupujú. Chcú sa totiž orientovať na skutočné organické bio-potraviny a zdravé výrobky, aby neprinášali ľuďom na taniere žiadnu „chémiu“. To znie celkom užitočne a zdraviu prospešne, no nie?

Pozitívny vplyv na zdravie ľudí

Nejde o žiadnu malú zmenu, ich rozhodnutie totiž bude mať dosť veľký dosah. Ako nedávno uviedol riaditeľ spoločnosti, Jason Hart, „odstránenie týchto zložiek bude mať reálny dopad na viac ako 30 miliónov ľudí,“ ktorí nakupujú v ich predajniach. Postupne by však boli radi, keby sa tento pozitívny účinok dostal k viacerým ľuďom a ktovie, možno sa z toho stane trend a pridajú sa aj ďalšie spoločnosti. Ich potravinárska sieť obchodov reaguje na meniace sa preferencie zákazníkov, pretože si všimli, že ľudia si už viac začínajú všímať, čo jedia a viacerým záleží na tom, aby nejedli zbytočne veľa chemikálií, ktoré nášmu zdraviu škodia. Odstránenie chemických ingrediencií v potravinách a pesticídov, ktoré sa používajú pri pestovaní zeleniny a ovocia, by mohlo prispieť k zdravšej strave na tanieroch miliónov ľudí, a to môže byť jedine prospešné.

Sme nároční zákazníci

Potravinársky priemysel a stravovanie záujmy zákazníkov sa menia. Všimol si to aj editor z portálu SupermarketGuru, Phil Lempert, ktorý sa vyjadril, že „dnešných zákazníkov zaujíma, aké jedlo nakupujú, viac ako kedykoľvek predtým. Chcú vedieť všetko o potravinách, ktoré konzumujú a o spoločnostiach, ktoré ich dodávajú“. Uviedol tiež, že tým, že sú dnešní zákazníci náročnejší, dávajú si čoraz viac záležať na tom, aby sa vyhýbali umelým alebo potenciálne nebezpečným látkam v potravinách, čím im táto sieť obchodov chce presne vyhovieť. Preto zavádzajú novú politiku ohľadom predaja svojich potravín, ktoré by nemali mať nič do činenia s pesticídmi ani inými chemikáliami či umelými látkami. Pritom chcú udržať nízke ceny a ich rozhodnutie by sa malo už čoskoro prejaviť.

 

Zdroj: dobrenoviny.sk

Foto: pixabay.comprihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO