< Späť

Celé Štrbské pleso po 20-tich rokoch zamrzlo!

Silný mráz a ani vločka snehu. Aj táto situácia spôsobila v našich veľhorách netradičný úkaz – Štrbské pleso po 20-tich rokoch kompletne zamrzlo a vytvoril sa tu číry ľad. Milovníkom zimných radovánok tak doprialo netradičný zážitok – prírodné klzisko! To prilákalo do Vysokých Tatier nielen domácich, ale aj cudzincov.

„Ľudí tam bolo uplynulý víkend neskutočne veľa, všetkých vekových kategórií, počuli sme aj množstvo zahraničných turistov,“ potvrdila nám naša poslucháčka Zuzka. „Zima bola veľká, cez deň aj -13 stupňov Celzia a k večeru ešte viac prituhlo.“

Vrstva ľadu na Štrbskom Plese je hrubá až 20 centimetrov. Niektorí  to zobrali ako športovú výzvu: deti sa šmýkali, dospelí na korčuliach robili kolečká okolo celého jazera, ľudia chodili s bežkami alebo sa len prechádzali. A to aj napriek poriadne mrazivému počasiu. „Pomáhala nám len rýchla chôdza. No boli sme oblečení veľmi dobre, tieto funkčné termoprádla našťastie fungujú, takže nám stačili len dve vrstvy a jedna dobrá páperová bunda. A samozrejme kvalitné rukavice, ja som si len fotila pár vecí, no musela som s tým o 2 minúty prestať. Zamŕzali ruky, nosy, všetko,“ prezradila Zuzka. A nezabudla so spokojným úsmevom dodať, že tento ľadový zážitok určite stál za to.

 

Zdroj: Best FM

Foto: Archív poslucháčky Zuzany P.

 

 prihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO