< Späť

Chcete lepšie vyzerať? Stačí vstať o hodinu skôr

Chceli by ste byť produktívnejší, krajší a šťastnejší? Stačí, ak pre to urobíte iba jednu vec. Začnite vstávať o hodinu skôr.

Podľa portálu Woman´s Health a tiež viacerých výskumov majú ranné vtáčatá v priebehu dňa viac energie, lepšiu náladu a sú výkonnejšie. Samozrejme, tomu musí predchádzať primerane dlhý spánok. Ak totiž budete spať iba 4 hodiny, nemôžete čakať, že budete mať dosť energie na celý deň. To ale platí aj pre príliš dlhý spánok. Čím dlhšie vyspávate, tým sa cítite unavenejší.

Najlepšie je teda spať 6 až 8 hodín, ísť spať o čosi skôr a aj vstať skôr, ako ste zvyknutí. Zo skorého prebúdzania totiž môžete získať nasledujúce výhody:

Budete psychicky pripravenejší a odolnejší

Ak vstanete o hodinu skôr, bude to pre vás znamenať, že na všetky povinnosti budete mať o hodinu viac času. Budete sa tak môcť na všetko lepšie pripraviť, nebudete pod takým časovým tlakom a vyhnete sa zbytočnému stresu.

Budete vyzerať lepšie

Skoré vstávanie nespôsobí len to, že budete mať viac času na svoju úpravu, ale aj to, že sa skrátka budete cítiť „čerstvejšie“, a to sa odzrkadlí aj na vašej kráse. Neverte mýtom, že včasné prebúdzanie má za následok kruhy pod očami. Nejde totiž o to, kedy vstávate, ale ako dlho spíte.

Budete produktívnejší

Ranné ticho a minimálny hluk u väčšiny ľudí spôsobuje, že sa na prácu vedia lepšie sústrediť a nič ich nerozptyľuje. Viacero vecí tak stihnú urobiť oveľa rýchlejšie. S nástupom ruchu však ich produktivita obvykle klesá.

Viac toho stihnete

Čím skôr vstanete, tým skôr sa pustíte do svojich povinností a tým skôr ich stihnete aj splniť. Poobede vám tak ostane čas navyše, ktorý môžete vyplniť aktivitami, na ktoré už večer často nemáte energiu ani náladu.

Budete jesť zdravšie

Podľa štúdie Northwestern University z roku 2011 majú ľudia, ktorí vstávajú zavčasu, tendenciu stravovať sa zdravšie. Podvedome totiž siahajú po ovocí, zelenine a vyvážených pokrmoch, ktoré im dodajú potrebné vitamíny a energiu a uprednostňujú ich pred takzvaným fast foodom.

Snáď sme vás teda aspoň niektorými z týchto dôvodov presvedčili, že včasné vstávanie sa naozaj vyplatí a zajtra ráno vyskúšate aj vy vstať aspoň o hodinu skôr.

 

Zdroj: dobrenoviny.sk

Foto: pixabay.comprihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO