< Späť

Dámy, že si nemáte čo obliecť? Pozrite, koľko percent šatníka nenosíte!

dresses-53319_1280

Štúdia ukázala, že ženy strávia pol roka svojho ekonomicky aktívneho života iba výberom vhodných šiat.

Scéna, keď žena nervózne vyberá rôzne módne kúsky, vyskúša nespočet kombinácií a predsa nie je stopercentne spokojná, je dobre známa každej dáme i jej partnerovi. Vedci sa však pokúsili zistiť, koľko času strávia ženy touto aktivitou počas svojho ekonomicky aktívneho života. Výsledok štúdie je prekvapivejší, než by ste čakali.

17 minút denne, 4 dni v roku a pol roka života strávia ženy vo svojom šatníku. Štúdia ďalej ukázala, že až 62% žien trpí iracionálnymi a nezmyselnými traumami vyplývajúcimi z nespokojnosti so svojím outfitom. Tieto javy však na duši poznačujú aj mužov. Podľa štúdie až tretina mužov doslova trpí vyberavosťou svojej partnerky a jednu pätinu traumatizuje rozhádzané oblečenie po celom byte počas partnerkinho “šatníkového šialenstva”.

Štúdia realizovaná na vzorke 2000 ľudí, ktorú si objednala spoločnosť Marks & Spencer, ďalej odhalila, že až 15% ľudí má po rannej skúsenosti so šatníkom pokazený celý deň. Jedna desatina oslovených žien pripustila, že občas prichádza v dôsledku svojej vyberavosti neskoro do práce. Jedna z dvadsiatich žien pripúšťa, že kvôli zdĺhavej voľbe outfitu napokon udalosť úplne zmeškala. 21% žien uviedlo, že sa kvôli dlhému vystávaniu pred zrkadlom dostalo do konfliktu s partnerom.

Štatistika ďalej ukázala, že priemerná žena má v šatníku až 152 kusov odevov, pričom reálne nosí iba 44% z nich.

 

zdroj: dobrenoviny.sk

foto: pixabay.com

 

Zdielajte nás:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+


955x200px

prihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.

Zdielajte nás:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

MAJ NAJLEPšIE INFO