< Späť

Dámy, že si nemáte čo obliecť? Pozrite, koľko percent šatníka nenosíte!

Štúdia ukázala, že ženy strávia pol roka svojho ekonomicky aktívneho života iba výberom vhodných šiat.

Scéna, keď žena nervózne vyberá rôzne módne kúsky, vyskúša nespočet kombinácií a predsa nie je stopercentne spokojná, je dobre známa každej dáme i jej partnerovi. Vedci sa však pokúsili zistiť, koľko času strávia ženy touto aktivitou počas svojho ekonomicky aktívneho života. Výsledok štúdie je prekvapivejší, než by ste čakali.

17 minút denne, 4 dni v roku a pol roka života strávia ženy vo svojom šatníku. Štúdia ďalej ukázala, že až 62% žien trpí iracionálnymi a nezmyselnými traumami vyplývajúcimi z nespokojnosti so svojím outfitom. Tieto javy však na duši poznačujú aj mužov. Podľa štúdie až tretina mužov doslova trpí vyberavosťou svojej partnerky a jednu pätinu traumatizuje rozhádzané oblečenie po celom byte počas partnerkinho „šatníkového šialenstva“.

Štúdia realizovaná na vzorke 2000 ľudí, ktorú si objednala spoločnosť Marks & Spencer, ďalej odhalila, že až 15% ľudí má po rannej skúsenosti so šatníkom pokazený celý deň. Jedna desatina oslovených žien pripustila, že občas prichádza v dôsledku svojej vyberavosti neskoro do práce. Jedna z dvadsiatich žien pripúšťa, že kvôli zdĺhavej voľbe outfitu napokon udalosť úplne zmeškala. 21% žien uviedlo, že sa kvôli dlhému vystávaniu pred zrkadlom dostalo do konfliktu s partnerom.

Štatistika ďalej ukázala, že priemerná žena má v šatníku až 152 kusov odevov, pričom reálne nosí iba 44% z nich.

 

zdroj: dobrenoviny.sk

foto: pixabay.com

 prihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO