< Späť

Padajú snehové rekordy! Na Štrbskom plese bolo toľko snehu pred 65 rokmi!

ŠTRBSKÉ PLESO 6. októbra – Počasie v týchto dňoch prekonáva svoje rekordy a nestačia sa diviť už ani meteorológovia. To, že v Tatrách tento týždeň nasnežilo, je už dávnejšie známe, no to, čo zaznamenali dnes, sa len tak nevidí.

 

Počasie na Štrbskom Plese láme rekordy, toľko snehu ako dnes tam nenapadalo od roku 1951. Hotoví sú z toho aj odborníci, ktorí sa so senzačnou správou podelili na svojom Facebooku. „Dnes vo štvrtok ráno sme na Štrbskom Plese namerali až 31 cm-ovú hrúbku celkovej snehovej pokrývky. V histórii pozorovaní od roku 1951 nebolo na tomto mieste nikdy počas prvej dekády októbra tak veľa snehu,“ informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Snehovú nádielku však hlásia aj z iných miest. Napríklad na Lomnickom štíte je až 48 centimetrov snehu, Liesek hlási 13 cm a Telgárt 6, uviedlo ďalej SHMÚ. Zároveň dodalo, že tento október rozhodne nebude patriť k historicky najteplejším. Ľudia musia však aj naďalej rátať s chladným počasím, no na stránke SHMÚ sa už aspoň nevyskytujú výstrahy aj pred snežením, ako to bolo začiatkom tohto týždňa.

 

Zdroj: dobrenoviny.sk

Foto: pixabay.comprihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO