< Späť

Sneh a mrazy do -20 stupňov. Zima ešte nepovedala posledné slovo!

Po vlne mrazov a sneženia, ktoré priniesol na naše územie začiatok roka 2016 dorazilo oteplenie. To sa prejavilo predovšetkým v nižších polohách, kde sa topí sneh a už aj ľad. Oteplenie zotrvá ešte nasledujúce dni. Prílev teplého vzduchu vyvrcholí v pondelok, kedy môžu teploty na juhozápade územia vystúpiť až do +12°C.

Už v utorok sa však začne ochladzovať a zima sa vráti v stredu. Meteorológovia očakávajú v tento deň časté snehové prehánky, ktoré na severozápadné a severné Slovensko prinesú aj výdatnejšiu snehovú nádielku. To môže v polohách nad 300 metrov znamenať do 5 cm nového snehu. V severnej časti stredného Slovenska sa však očakáva výraznejšie sneženie, ktoré by mohlo priniesť až do 15 cm. V nížinách zatiaľ počítajte so zrážkami kvapalnými. K sneženiu sa pridá aj silný vietor, ktorý najmä na severe môže vytvárať snehové jazyky alebo záveje.

Tešiť sa však určite môžu na horách. Do konca tohto týždňa by na horách mohlo napadnúť 20 až 50 cm prírodného snehu.

Po zrážkach prídu tuhé mrazy. Už počas víkendu sa zintenzívni prílev studeného, pôvodom arktického vzduchu a celodenné mrazy opäť zavládnu na celom našom území. Teploty v nedeľu by mali počas dňa poklesnúť na -10 až -3°C a cez noc na -7 až -18°C. V nasledujúcich dňoch by malo byť ešte chladnejšie.

Zdroj: dobrenoviny.sk

Foto: pixabay.comprihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO