< Späť

Vieme, v akom veku sme najaktívnejší!

Existuje vek, v ktorom má človek najviac energie? Britská spoločnosť na výrobu doplnkov stravy Healthspan skúmala, aký vek to je. Výsledky štúdie prekvapili aj ich.

Zistilo sa totiž, že vôbec nejde o vek, aký by mnohí tipovali. V dvadsiatke sa zdajú byť ľudia naozaj aktívni a plní elánu. Radi sa bavia, tancujú, navštevujú rôzne večierky, koncerty, stretávajú sa s priateľmi. Popritom však aj radi leňošia a nemajú toľko povinností. A na takýto život nepotrebujú až toľko energie.

Výskum ukázal, že človek potrebuje a aj má najviac energie približne vo veku 30 rokov. Vtedy sa totiž preňho obvykle začína skutočný život. Väčšina z nás veľa pracuje, stará sa o deti a o domácnosť, niektorí popritom aj športujú a iní dokonca trávia voľný čas budovaním kariéry. To si vyžaduje skutočne veľa energie a verte, že ak by ju v tomto veku ľudia nemali, zaiste by to všetko nezvládli.

„Životný štýl má veľký vplyv na našu energetickú hladinu, avšak čo je tiež prekvapujúce, energia je silne ovplyvnená stavom mysle. Celkový postoj k životu a pocit šťastia sú naším najväčším zdrojom energie,“ ozrejmila psychoteraputka Sally Brownová.

A hoci sa vám môže zdať, že práve v tridsiatom roku života sú ľudia pod najväčším stresom, pravda je taká, že vtedy ich má najviac čo poháňať a motivovať. Tešia sa zo svojich detí a pracovných úspechov a vďaka tomu dokážu podávať svoje výkony.

Ako však deti rastú a človek sa už nemusí do takej miery starať ani o ne, ani o budúcnosť, tak mu postupom času energia ubúda. No vo veku medzi päťdesiatkou až šesťdesiatkou sa jej hladina opäť o čosi zvýši. Vtedy totiž ľudia obvykle stále pracujú, no ich deti im už privádzajú na svet vnúčatá, a to ich dobíja pocitom šťastia a elánom.

Zo štúdie však vyplýva, že viac ako napríklad fyzická choroba, môže vašu energetickú úroveň znížiť zlý duševný stav. Preto treba dbať ako na svoje fyzické, tak aj na psychické zdravie.

 

Zdroj: dobrenoviny.sk

Foto: pixabay.comprihlás sa k odberu newslettra

Zaujíma Vás všetko o rádiu Best FM? Chcete mať informácie o novinkách, akciách a zaujímavostiach?

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme Vás do zoznamu odberateľov newslettra.


MAJ NAJLEPšIE INFO